Uluslararası Taşımacılık İçin Gerekli Belgeler

Yurt dışına çıkmayı planlıyorsanız eşyalarınızı da beraber yanınızda götürmek istiyor olabilirsiniz. Ev eşyalarınızı kişisel olarak taşımanız zor olmanın dışında gümrük sürecinde birtakım sorunları da yanında getirmektedir. Eşyalarınızın taşınmasını güvenli bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız Özdemir Uluslararası Nakliyat şirketini seçmenizde fayda vardır. 

Uluslararası Taşımacılık Nedir?

Uluslararası evden eve taşımacılık, sizlere ait olan tüm ürünlerin, taşınacağınız adresten alınıp taşınmak istediğiniz adrese gümrük işlemlerinin de eksiksiz bir şekilde yapılıp taşınmasıdır. Türkiye ve yurt dışında bu hizmeti veren uluslararası taşımacılık şirketleri bulunmaktadır. Fakat bu şirketi seçerken eşyalarınızı emanet edeceğiniz firmaya çok dikkat etmelisiniz. Çünkü bazı uluslararası taşımacılık şirketleri gümrük işlemlerinde belgeleri ve sertifikaları olmadıklarından dolayı tüm eşyalarınızın taşımasını reddedebilir. İşte bu yüzden dolayı uluslararası taşımacılık seçiminde oldukça dikkatli olmak zorundasınız. 

Uluslararası Taşımacılık Kapsamında Neler Taşınabilir?

 Uluslararası taşımacılık konusundan faaliyet veren bir firma, sizlerin taşınmasını istediği tüm ürünleri taşıyabilmeliler. Götürebileceğiniz halde götüremediğiniz eşyaların olması durumunda hevesiniz kırılabilir. Yurt dışına taşıyabileceğiniz eşyaları listeleyecek olursak;
 • Ofis mobilyaları ve eşyaları
 • 2. El otomobil aksesuarları
 • Evcil hayvanlar ve aksesuarları
 • Ev eşyaları ve mobilyalar
 • Resmi evrak ve dökümanlar 

Bu yukarıda belirtilenlerden herhangi birinin taşımacılığını gerçekleştiremeyeceğini söyleyen uluslararası evden eve taşımacılık firmalarına güvenilmemeli ve eşya taşıtılmamalıdır. 

Uluslararası Taşımacılık İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir? 

Uluslararası evden eve nakliye işlemleri belli başlı kurallar ve prensipler çerçevesinde gerçekleştirilir. Taşıma işlemleri sırasıyla şu şekilde gerçekleştirilmelidir;

 • Taşınacak olan eşyalar için ekspertiz raporu çıkarılması
 • Eşyaların ekspertiz raporu ile paketlenme ve ambalajlanması
 • Evcil hayvan ve aksesuarlarının taşınması durumunda uygun şartların hazırlanması
 • 2. el otomobil parçalarının taşınması durumunda gerekli izinlerin alınarak taşınmaya uygun hale gelinmesi
 • Gümrük işlemlerinin halledilmesi
 • Alınacak adresten eşyaların özenli bir şekilde araca yüklenmesi
 • Gümrük giriş işlemlerinin yapılması
 • Eşyalar adresten alındıktan sonra firma deposuna yönlendirilmesi 

Bu işlemlerin eksiksiz ve doğru bir şekilde gerçekleştirilmesiyle uluslararası taşıma işlemi son bulur. Taşınmak isteyen kişi yurt dışındaki adresine ulaştığında eşyalarını güvenli bir şekilde teslim alabilir. 

Uluslararası Taşımacılık Firmalarında Hangi Belgeler Bulunmalıdır?

 Uluslararası evden eve nakliyat firmalarında öncelikle C3 belgesi bulunması gerekir. C3 belgesi bulunan nakliyat şirketleri gümrük işlemleri sırasında hiçbir sorun yaşamadan ve kısa süre içerisinde işlemlerin tamamlanmasını sağlayacaktır. Sertifikalı evden eve nakliyat firmalarında C3 belgesi bulunması zorunludur. Bu belge bulunmadığı durumda firma işlem yapamaz. Bu nedenle Ulaştırma Bakanlığı tarafından verilen C3 belgesi bulunan firmalara yönelmenizi tavsiye ediyoruz. Bu sayede komple veya parsiyel olarak taşıtmak istediğiniz eşyalarınızı güvenli ve sağlam bir şekilde istediğiniz adrese taşıyabileceksiniz. 

Uluslararası Taşımacılıkta Kaliteli Hizmetin Önemi

 Uluslararası eşya taşıma konusunda kaliteli hizmet önemli bir konudur. Bu işinizi yapacak olan firmalar işin ilk adımı olan paketleme hizmetinden, önemli bir adımı olan depolama hizmetine kadar her şeye özen göstereceklerdir. Bu adımları düzgün yapan firmalar kırılma ihtimali yüksek olabilecek eşyalarınızı sağlam bir şekilde adrese ulaştıracaklardır. Özdemir Uluslararası Evden Eve Nakliyat olarak, müşterilerimizin haklarını gözeterek kaliteli hizmet vermek için çalışıyoruz. Sizler de yurt dışına taşınmak istiyor ve eşyalarınızın zarar görmeden sağlam bir şekilde teslim almak istiyorsanız bizlerle iletişime geçerek hizmet talep edebilirsiniz.

 

PAYLAŞ :

0 Yorumlar

Yorum Yap