Uluslararası Zati Eşya Taşımacılığı

Zati eşyalar, bireylerin kullandığı ve ticari bir maksatla taşınmayan kişisel eşyalar olarak tanımlanmaktadır. Evde kullanılan malzemeler, oturma grupları, araç ve gereçlerin her biri zati eşya olarak kayıt altına alınmaktadır. Bu eşyaların taşınması yurt içi ve yurt dışı taşımacılık olarak farklı şekillerde gerçekleşmektedir.
Taşınacak olan eşyaların zati eşya olarak kayıt altına alınmasının en önemli avantajı uluslararası zati eşya taşımacılığı gereğince gümrük vergisi alınmamasıdır. Gümrük vergisinin alınmaması nedeniyle nakliye maliyetlerinde önemli seviyede bir kar elde edilmektedir.
Zati eşya grubuna giren ürünleri şu şekilde listeleyebiliriz;
Evlerde kullanılan beyaz eşyalar, koltuk takımları, mutfak araç gereçleri, yatak odası takımları, bilgisayar ve televizyon gibi teknolojik ihtiyaçlar
Ofislerde kullanılan ve ticari amacı olamayan elektronik eşyalar, büro masa ve sandalyesi, büroda bulunan diğer araç gereçler
Ulaşım ihtiyacını gideren kişisel araçlar ve şirket araçları da zati eşyalar arasında sayılmaktadır.
İş değişikliği nedeniyle, çocukların okul değişimi nedeniyle ya da yeni bir ülkede yeni bir hayata başlamak niyetiyle yurt dışına çıkılabilir. Böyle bir durumda da ticari bir amaç gözetilmeyen kişisel eşyalar uluslararası zati eşya taşımacılığı kararlarına uygun olarak taşınmaktadır. Bu taşıma hizmeti için profesyonel destek alınması şarttır. Gümrük işlemleri ve eşyaların zati eşya olduğunu belirten işlemler prosedür gerektiren işlemlerdir. Firma olarak biz tüm bu işlemleri yerine getirerek zati eşyalarınızı uluslararası taşıyabilmekteyiz. Firmamızın tecrübesi ve kalitesiyle eşyalarınız sorunsuz şekilde adresinize teslim edilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Alın

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim. Tüm soruları iş günlerinde 24 saat içinde yanıtlamaya çalışıyoruz.